Sot prezantohet përforcim i ri i Milanit, por ka një problem – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sot prezantohet përforcim i ri i Milanit, por ka një problem

14:07 | 07 Janar 2019

Fillimi zyrtar i aventurës së Lucas Paqueta në AC Milan po bëhet gjithnjë e më afër.

Pas kalimit të testeve mjekësore në dhjetor dhe pasi u bë zyrtar i ri si lojtari i Milanit tre ditë më parë, mesfushori i talentuar brazilian është kthyer në Itali. Sot ai do të stërvitet për herë të parë si lojtar i Milanit dhe pastaj do të kthehet në prezantim përcjell ORAinfo.

Ende ka shumë kuriozitet që rrethon këtë perspektivë të re, e nxitur pjesërisht nga investimi i madh që u bë i nevojshëm për ta rrëmbyer atë nga Flamengo: 35 milionë euro. Paqueta dëshiron të konfirmojë se ia vlen të shpenzojnë paratë dhe të tregojnë se janë të denjë për fanellën e Milanit dhe mbajnë peshën e saj.

Ashtu siç ndodh shpesh me lojtarë të rinj nga Amerika e Jugut, ka shumë faktorë të panjohur që shoqërojnë Lucas Paqueta në transferimin e tij në San Siro.
E para është pozicioni i tij në fushë. Lojtari ka treguar në Flamengo të jetë në gjendje të luajë më shumë role në mesfushë, duke qenë i aftë të luajë, në krah ose në rolin e mesfushës së brendshme, të cilën ai mund të zërë në Milano.

Gennaro Gattuso, në fakt, mund të shfrytëzojë ardhjen e brazilianit për të kompensuar mungesën e Giacomo Bonaventura, i cili është jashtë veprimit deri në fund të sezonit. I dyti i panjohur, i lidhur ngushtë me të parën, ka të bëjë me kohën e përshtatjes së tij ndaj Serie A.

Milan, dhe në veçanti Gattuso, do të duhet të jetë në gjendje për të menaxhuar Paqueta në mënyrën më të mirë të mundshme, për të shmangur rrezikun e djegies së talentin e tij. /ORAinfo/

Komento: