Sot vendoset e ardhmja e Allegrit te Juventus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Sot vendoset e ardhmja e Allegrit te Juventus

12:27 | 16 Maj 2019

Drejtori i Juventusit Andrea Agnelli dhe trajneri Massimiliano Allegri u takuan dje në darkë për të vendosur për të ardhmen e bossit të Juventusit, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të diskutuar gjithçka rreth asaj se ku shkon klubi nga këtu.

Tema për shqetësim është nëse Allegri duhet të rinovojë marrëveshjen e tanishme të Juventusit përtej verës së vitit 2020.

Kjo mund të nënkuptojë se si duket Allegri ka planifikuar të ardhmen dhe që mund të përfshijë transfertat e dhimbshme si ajo e Paulo Dybala.

SportMediaset deklaron se do të ketë një takim tjetër sot pas trajnimit të Juventusit, në mes të Allegrit, Agnellin, Fabio Paratici dhe Pavel Nedved.

Në rast se vendosin për largimin e Allegrit, Juventusi do t’i shikojë Didier Deschamps, Mauricio Pochettino dhe Pep Guardiola si alternativa. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!