Sot vranët dhe me shi

08:01 | 19 Shtator 2023
sot-vranet-dhe-me-shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës kanë mundësi që vende -vende të sjellin shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit.

Komento: