Spal 2-3 Milan, notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Spal 2-3 Milan, notat e lojtarëve

22:54 | 26 Maj 2019

Rossonerët nuk arritën të kualifikohen në Champions League.

Milani e kreu punën e vet duke fituar si mysafir i Spalit në ndeshjen e fundit sezonale, mirëpo dështoi të kualifikohej në Ligën e Kampionëve.

Falë lojës më të mirë dhe triumfit, Rossonerët kanë marrë notë më të lartë mesatare (7.02) në raport me kundërshtarin (6.45).

Hakan Calhanoglu ka marrë notën më të lartë (8.2) i ndjekur shumë afër nga Franck Kessie (8.1).

Vlerësimi më i ulët në këtë sfidë ka shkuar për mesfushorin e Spalit, Mattia Valoti (5.9).

Notat e lojtarëve të dy ekipeve :

Komento: