Spalletti: Ja ku gaboi Interi

21:32 | 22 Dhjetor 2018

Trajneri Interit, Luciano Spalletti foli për Sky Sport pas barazimit me Chievo (1-1) .

Ai, ka pranuar se skuadra e tij do të përmirësohet në aspektin teknik përcjell ORAinfo.

“Ne do të duhet të punojmë në shumë gjëra në praktikë, teksa duam të përmirësohemi.
Duhet të jemi më klinik sa më shumë të jetë e mundur. Kemi pasur shanse, por kur ju filloni të humbni shanset tuaja atëherë ju e mbani hapur derën për kundërshtarin.

“ Cilësia ? Ne kemi një cilësi shumë të mirë dhe ne e bëmë mjaft mirë sot në përgjithësi. Siç thashë, ne duhet të shënojmë më shumë gola dhe të marrim shanset tona.

“ Icardi? Ai bëri lëvizje të mira, por në fund, kemi humbur shumë shanse, ne duhet të vazhdojmë të punojmë dhe të përfundojmë këtë vit në mënyrën më të mirë të mundshme, prandaj të shohim se si shkon deri në fund… “, ka thënë trajneri italian./ORAinfo/

Komento: