Spalletti zbulon përforcimin e ri, marrëveshja është arritur

22:40 | 21 Dhjetor 2018

Aaron Ramsey, thuhet se ka një marrëveshje verbale për t’u bashkuar me Interin në një transferim të lirë në fund të sezonit, por menaxher Luciano Spalletti dëshiron të sjellë marrëveshjen përpara në janar, raporton Football Italia përcjell ORAinfo.

Negociatat e kontratës së Uellsianit kanë ngecur me Arsenalin mbi pagat dhe Inter thuhet se janë të përgatitur për të përmbushur € 6m-7 milion e tij fitimprurëse për kërkesat e sezonit.

Megjithatë, Spalletti është i dëshpëruar për të sjellë mesfushorin menjëherë dhe hierarkia e klubit po shqyrton një propozim të janarit./ORAinfo/

Komento: