Spanja, nëntë fish më e vlefshme se Shqipëria

11:26 | 24 Qershor 2024

Shqipëria sonte mund të shkruajë historinë në Euro 2024.

Kuqezinjtë përballen me Spanjën në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve dhe me një fitore mund të kualifikohet tutje.

Megjithatë, do të jetë shumë vështirë për shkak të kualitetit të lartë të spanjollëve, shkruan Gazeta Express.

Vlera e tyre sipas Transfermarkt është 965.5 milionë euro, nëntë herë më shumë se Shqipëria.

E kuqezinjtë kanë vlerë 111.6 milionë euro në sajtin e njohur Transfermarkt.

Komento: