Sqarohet gjithçka, këtij klubi do t’i takojë Cavani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sqarohet gjithçka, këtij klubi do t’i takojë Cavani

17:14 | 22 Dhjetor 2018

Sipas asaj që është raportuar nga Rai Sport, Napoli nuk do të transferojë sulmuesin e PSG dhe ish-futbollistin e tyre Edinson Cavani në janar apo verën e ardhshme përcjell ORAinfo.

Raportet që dolën nga kjo verë kanë raportuar se presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ishte shumë i interesuar të nënshkruante sulmuesin uruguaian , por, pas një vlerësimi të situatës dhe tregut, ai është thjesht i pamundur për ekipin e Ancelottit dhe për këtë arsye nuk do të nënshkruhet në të ardhmen e afërt.

Kjo tregon qartë se si do të vazhdojë të mbetet pjesë e ekipit francez.

Deri më tani në dhjetë paraqitjet që ka bërë Cavani për Psg, sulmuesi ka shënuar dhjetë gola,derisa në Champions League ka realizuar vetëm dy sosh./ORAinfo/

Komento: