Ja çfarë pritet të bëjë Milan të dielën

20:47 | 07 Dhjetor 2018

Milan dhe Torino do të mbajnë shiritat e zi dhe do të mbajnë një minutë heshtje përpara fillimit të lojës të dielën për ish-trajnerin, Gigi Radice.

Taktiçi vdiq sot në moshën 83 vjeçare përcjell ORAinfo.

Ai ishte trajner i fundit që ka fituar një Scudetto në stolin e Torino në sezonin 1975-76.

Pjesa më e madhe e karrierës së luajtur të Radicës ishte në fanellën e kuqezinjve, pasi ai erdhi përmes akademisë së tyre dhe luajti për klubin deri në vitin 1959, duke u rikthyer në 1961 deri në pensionimin e tij më 1965.

Ka pasur gjithashtu një magji të shkurtër në stolin e Milanit në vitet 1981-82./ORAinfo/

Komento: