Strategji e gabuar, Milan dështoi ta transferojë këtë treshe të famshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Strategji e gabuar, Milan dështoi ta transferojë këtë treshe të famshme

20:44 | 01 Shkurt 2019

AC Milan kishte tre objektiva kryesore për dritaren e transferimit të janarit, përveç Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek, të cilët rossoneri arritën të nënshkruajnë për një shifër të kombinuar prej rreth 70 milion euro përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Milani dështoi të nënshkruante tre objektiva, të cilët ata e konsideronin si perspektivë të besueshme për ekipin.

I pari ishte Yannick Carrasco, i lidhur me një kalim te Milani, por që mbeti me Yifang në Super League kineze për tani.

E dyta, Allan Saint-Maximin, i Ligës 1, Nice, u pa si një alternativë më e lirë, por pala franceze ngurron ta lërë të shkojë në mes të rrugës gjatë sezonit.

Një dështim tjetër i Milanit ishte ylli i Watford, Gerard Deulofeu, i cili më parë luajti për klubin, si dhe në një nivel më të lartë me Barcelonën në La Liga./ORAinfo/

Komento: