Stuhi dhe shtrëngata në Shqipëri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Stuhi dhe shtrëngata në Shqipëri

18:30 | 08 Korrik 2022

Moti i keq ka kapluar rajonin e sidomos Shqipërinë.

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq, ku në zonat bregdetare ka pasur reshje shiu dhe stuhi të forta ere që kanë larguar pushuesit nga bregdeti. Era e fortë ka marrë me vete shezlongë dhe çadrat e plazhit.

Një situatë e tillë ka ndodhur nga plazhet e Velipojës dhe Shëngjinit, te plazhi i Divjakës dhe Darëzezës në Fier e deri në Ksamil.

Reshjet e shiut ku më të shumta kanë qenë në zonat malorë ka pasur edhe në Tiranë, Lushnjë, Fier, Vlorë, Sarandë, por pa shkaktuar problematika.

Reshjet e shiut kanë sjellë ulje të ndjeshme të temperaturave përvëluese të pak ditëve më parë.

Komento: