Suarez ‘çmend’ tifozët e Liverpoolit me këtë deklaratë

10:22 | 07 Maj 2019

Liverpool dhe Barcelona do të luajnë sonte ndeshjen kthyese në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez është rikthehet për herë të parë pas 5 vitesh në stadiumin Anfield.

Uruguajani nëpërmjet rrjeteve sociale ka shprehur kënaqësinë e tij dhe ka falënderuar tifozët për dashurinë dhe mbështetjen.

“Është gjithmonë kënaqësi të rikthehem në këtë vend që më ka ofruar shumë dashuri. Gjithmonë do të jem falënderues për këtë. I gatshëm të bëj punën time dhe të arrijë ëndrrat”, shkruan Suarez.

Suarez kishte luajtur disa vite të Liverpool duke qenë ndër sulmuesit me të mirë të ekipit.

Komento: