Sulm në një tren në Gjermani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sulm në një tren në Gjermani

23:00 | 13 Maj 2022

Gjermania është tronditur nga një ngjarje e rëndë.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e së premtes në Gjermani, ku një person i armatosur me thikë sulmoi pasagjerët e një treni.

Ngjarja e rëndë u regjistrua pranë rajonit të Aquisgrana, ku për pasojë 5 persona mbetën të plagosur.

Sipas policisë, autori i ngjarjes ishte një 31 vjeçar nga Iraku, i cili sulmoi papritur personat që gjeti përpara në tren.
Grupi hetimor po heton të gjitha pistat dhe nuk përjashton që sulmi të ketë ndodhur për motive terroriste.

Komento: