Sulmohen policët nga tre persona në Prishtinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sulmohen policët nga tre persona në Prishtinë

09:48 | 30 Maj 2021

Në orët e para të mëngjesit të djeshëm, rreth orës 05:35, në rrugën “Kaçaniku”, në Prishtinë janë arrestuar tre persona.

Kjo pasi ata kanë penguar dy zyrtar policor dhe i kanë sulmuar fizikisht.

Derisa po i prangosnin, dy zyrtar policor kanë pësuar lëndime trupore, të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor.

Me vendim të prokurorit, dy të dyshuar janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa i dyshuari tjetër është dërguar në mbajtje.

Komento: