Sulmohet shtëpia e policit kosovar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sulmohet shtëpia e policit kosovar

21:32 | 29 Nëntor 2019

Është sulmuar shtëpia e policit kosovar.

Hetuesit policorë, kanë punë edhe në një rast që ka të bëjë me një koleg të tyre, shtëpia e të cilit u gjuajt me armë.

Por, vet i sulmuari nuk deshi të flas para kamerës lidhur me sulmin, duke thënë se nuk ka të bëjë me punën që kryen.

Në shtëpinë e policit vërehen vrima që janë shkaktuar nga plumbat.

Shtëpia është sulmuar gjatë ditës së enjte rreth orës 19:00. Në vendin e ngjarjes janë gjetur 14 gëzhoja. Por nga kjo ngjarje nuk të lënduar.

Sipas raportit të policisë personat që kanë shtënë janë ende të panjohur dhe se njësitet përkatëse janë duke e hetuar rastin.

Komento: