Sulmuesi i Milanit po transferohet te klubi i njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sulmuesi i Milanit po transferohet te klubi i njohur

08:31 | 28 Dhjetor 2018

Fabio Borini është i destinuar të largohet nga Milan në dritaren e transferimit të janarit.

Rossonerët duhet të grumbullojnë ca para për transferime të reja dhe sulmuesi italian është një nga lojtarët që Leonardo është i hapur për të shitur, përcjell ORAinfo.

Calciomercato ka mësuar ekskluzivisht se agjenti i tij ka fluturuar në Kinë për të negociuar një transferim të mundshëm në Shenghen FC. Ana e Superligës kineze, megjithatë, nuk është i vetmi klub i interesuar për nënshkrimin e ish-yllit të Sunderlandit, i cili, sipas The Sun, kërkohet gjithashtu nga Rafa Benitez në Neëcastle.

Borini nuk ka pasur minurazh të mjaftueshme te Milani, andaj klubi dëshironë që ta largojë lojtarin.

Largimi i Borinit do t’i lironte një vend Milanit për të transferuar një sulmues të ri. /ORAinfo/

Komento: