Super- lojtari pranon ta vesh fanellën e Interit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Super- lojtari pranon ta vesh fanellën e Interit

22:14 | 25 Janar 2019

Cedric Soarestha se është shumë i lumtur që është pjesë e Interit, por transferimi i tij nga Southampton do të përfundojë nesër përcjell ORAinfo.

Ai arriti në mëngjes dhe kaloi gjithë ditën duke bërë teste mjekësore, më pas vizitoi selinë e klubit për të nënshkruar kontratën .

Ai tashmë është larguar nga ndërtesa dhe u tha gazetarëve se ai ishte “shumë i lumtur duke thënë Forza Inter”.

Besohet se Cedric vetëm do ta bëjë zyrtarin e transferimit të shtunën, kur dokumentet përfundimtare kanë dalë nga Southampton.

Ai u bashkua me Nerazzurrët në kredi me një kosto prej 5 milion euro me një mundësi për të blerë për 11 milionë euro të tjera në fund të sezonit./ORAinfo/

Komento: