Super-ylli po kalon tek Bayern Munich?

19:50 | 05 Qershor 2019

Duket se Bayernit do t’i bashkohet një super-lojtar.

Bayern Munich do të tentojë transferimin e Leroy Sane nga Manchester City, vetëm nëse lojtari do të kërkojë një kalim në Bavari.

Ylli gjerman është përfolur për një kalim në Gjermani, te skuadra e Bayern Munich.

‘Bavarezët’ janë në kërkim të lojtarëve që do të zëvendësojnë Franck Ribery dhe Arjen Robben, që janë larguar pas përfundimit të këtij sezoni.

Leroy Sane, është konsideruar si një alternativë e mundshme për të pasuar këta dy lojtarë në ‘Allianz Arena’.

Por, sipas Karl Heinz Rummenigge, një transferim i mundshëm i Sane drejt Bayern Munich, do të ndodh vetëm me dëshirën e lojtarit.

Komento: