Superfuqia Juventus, deklaratë bombastike nga Ancelotti

11:17 | 06 Dhjetor 2018

Carlo Ancelotti ka dhënë një intervistë për ‘La Gazettad dello Sport’, duke thënë se Juventus është skuadra më e mirë në Evropë aktualisht.

“Napoli ka një potencial të madh dhe shoh se mund të arrijmë shumë gjëra në këtë sezon”, tha fillimisht trajneri italian, përcjell lajmi.

“Ne kemi mesfushën më të mirë në Itali. Juventus i paarritshëm? Jo, Juve është shumë e fortë, por nuk janë të kapshëm. Natyrisht, se ju duhet të besoni në mrekulli që t’i mposhtni ata”, ka shtuar Ancelotti.

Komento: