Suso nuk pajtohet me krahasimet për Piatekun dhe Paquetan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Suso nuk pajtohet me krahasimet për Piatekun dhe Paquetan

12:04 | 08 Shkurt 2019

Suso beson se Milani ka trajnerin ‘perfekt’ , Gennaro Gattusos, por këmbëngul se nuk është e drejtë të presësh shumë nga Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta.

Fitorja ndaj Cagliarit këtë fundjavë do të lejojë Milanin e Gattusos të marrë vendin e katërt në Serie A, ndërsa Piatek dhe Paqueta tashmë janë krahasuar me madhështinë e rossonerëve Andriy Shevchenko dhe Kaka.

“Është një dyfish i mundshëm”, tha Suso për Gazzetta dello Sport, duke iu referuar kualifikimit të Ligës së Kampionëve dhe duke fituar Coppa Italia”.

“Gattuso është e përsosur. Ai është Traineri i duhur, në kohën e duhur në vendin e duhur. Për ne është një pikë referimi”.

“Ai më ka dhënë shumë për mua personalisht dhe mendoj se i kam dhënë atij shumë më tepër. Në mes të vështirësive, ai arriti të mbante ekipin konkurrues dhe kompakt”.

Ai ka folur edhe pwr dy transferet e reja tw Milanit, Piatek dhe Paqueta.

“Paqueta dhe Piatek janë dy lojtarë të mëdhenj që mund të na japin aq shumë, por gjithashtu pashë shumë të tjerë shumë mirë në muajt e parë dhe pastaj asgjë pas kësaj”.

“Le të shkojmë ngadalë sepse tashmë e ndjej se ka shumë krahasime me ata që fituan Ballon d’Ors (Kaka dhe Shevchenko).

“Kaliniç e bëri të gjithë të lumtur në fillim, por më pas ai mori disa vështirësi dhe u kritikua”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: