Takohen në Casa Milan ylli i madh dhe Leonardo,pritet marrëveshje e madhe – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Takohen në Casa Milan ylli i madh dhe Leonardo,pritet marrëveshje e madhe

18:10 | 09 Shkurt 2019

Suso dhe AC Milan duket se do të vazhdojnë një marrëveshje të re.

Spanjolli foli dje për Sky Sport, duke konfirmuar kontaktet e para për një kontratë rinovimi përcjell ORAinfo.

Marrëveshja aktuale e lidh sulmues ndaj kuqezinjve Deri në qershor 2022. Ajo u nënshkrua në shtator 2017, me negociatat e kryera nga ish-drejtori sportiv i Milanit Massimiliano Mirabelli dhe agjenti i lojtarit, Alessandro Lucci. Kontrata përfshinte lirimin e klauzolës së vendosur në 38 milionë euro.

Se negociatat ndërmjet menaxhmentit aktual do të zhvillohet në themele të forta, pasi vullneti i palëve është për të vazhduar udhëtimin bashkë.

Suso i dha shumë Milanit në vitet e vështira për klubin, duke u bërë një nga lojtarët më të rëndësishëm të ekipit./ORAinfo/

Komento: