Takohet Gattuso-Leonardo, merret ky vendim – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Takohet Gattuso-Leonardo, merret ky vendim

16:25 | 28 Dhjetor 2018

Presioni po rritet tek trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso.

Pavarësisht se është shpallur si një ikonë e Rossonerëve, një formacion i dobët ka bërë që shumë të spekulojnë për të ardhmen e Italianit përcjell ORAinfo.

Sipas asaj që është raportuar nga La Gazzetta dello Sport, një fitore kundër Spal për Gattuso mund të mos jetë e mjaftueshme për të siguruar të ardhmen e tij me klubin.

Sipas raportimeve, menaxhmenti i Milanit kishte kërkuar nga Gattuso të merrte gjashtë pikë nga ndeshjet kundër Frosinone dhe Spal; për ta lënë Europa League të dalë dhe të humbasë në Fiorentinë pas tyre.
Megjithatë, me një barazim 0-0 me Frosinone, Lazio, Gattuso mund të jetë në telashe.

Për më tepër, gazsport gjithashtu sugjerojnë se një takim ka ndodhur mes Gattuso, Leonardo dhe Paolo Maldini dje .

Gattuso ende nuk është shkarkuar, por ndeshja me Spal mbetet vendimtare për të ardhmen e Gattuso.
Nëse Rossonerët humbin ose tërheqin, ka të ngjarë që asnjë mënyrë që italiani të mbetet në krye./ORAinfo/

Komento: