Të gjithë e duan “bomberin” e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Të gjithë e duan “bomberin” e Milanit

10:15 | 06 Shkurt 2019

Drejtori sportiv i Genoas thotë se përforcimi i ri i Milanit, Krzysztof Piatek është ‘programuar të bëhet një golashënues i madh’.

Piatek tashmë ka tre gola në tre paraqitjet e tij të para për Milanin, të cilin ai u bashkua nga Genoa muajin e kaluar përcjell ORAinfo.

“Piatek është programuar të bëhet një gol golashënues i madh”, tha Giorgio Perinetti për Radio Rossonerën.

“A prisja që ai të kishte një ndikim si ky? Kam pritur që ai të përgjigjet mirë sepse ai është një lojtar i cili është programuar për të bërë gola.

“Gattuso me të drejtë e ka krahasuar atë me Robocon në atë që është pak robotik, ai nuk ndjen tension ose ankth.
“Ai është një finalist, por edhe teknikisht i mirë. Ai është 23 vjeç, por ai ende mund të përmirësohet aq shumë sa një lojtar në Serie A dhe ai ka mjaft hapësirë për ta bërë këtë”, ka thënë drejtori i Genoas./ORAinfo/

Komento: