Të gjithë në pritje të ndeshjes, Lazio-Milan, tifozët marrin lajmin shokues

20:41 | 24 Shkurt 2019

Të martën në mbrëmje Milan do të kthehet në fushë, ende në Olimpico (për herë të tretë këtë sezon), për të luajtur ndeshjen e parë të Coppa Italia kundër Lazios.

Lazio fitoi me penallti në San Siro kundër Interit, ndërsa Rossonerët mposhtën Napoli 2-0 me dy gola të para të Krzysztof Piątek.

Ndonëse është një lojë e madhe, stadiumi olimpik do të jetë gjysma e zbrazët. Vetëm 21,000 spektatorë priten , nga të cilat 3,700 do të jenë Milan përcjell ORAinfo.

Është e vërtetë se ka ende 48 orë për të blerë bitetat, por do të jetë e vështirë për të rritur shitjet në ditët e ardhshme.

Nuk është e lehtë për të shpjeguar këtë zbrazjes Olimpico, veçanërisht pasi ne jemi duke folur për një lojë kartelit dhe që mund të çojë një nga ekipet për të luajtur për një trofe të humbur për kaq gjatë.

Milani mund të përfitojë nga një stadium me disa tifozë të Lazios për të shkuar dhe për të fituar dhe për të shkuar përpara për ndeshjen e kthimit./ORAinfo/

Komento: