Të mërkurën vendoset gjithçka!

11:18 | 21 Janar 2019

Genoa ka konfirmuar se Krzysztof Piatek do të dijë nëse ai do të bëhet lojtar i Milanit deri të mërkurën.

Piatek pritet të zëvendësojë Gonzalo Higuain në Milan, edhe pse sulmuesi nuk do të përballet me rossonerët të hënën për shkak të suspendimit përcjell ORAinfo.

“Negociatat gjatë lojës janë një problem,” tha drejtori sportiv Giorgio Perinetti [foto] për Radio Anch’io Sport.

“Sot do të jetë një ndeshje e vështirë kundër Milanit. Kemi pasur një takim me Rossonerët dhe ne kemi vendosur të takohemi pas lojës për të folur për Piatek.

“Ne kemi vënë kartat tona në tavolinë. Në 48 orët e ardhshme do të arrijmë në përfundim. A mund të bëjë mirë në Milano? Unë shpresoj kështu, me Milanin ose me ne. Do ta shohim.

“Ai është shumë i mirë për të punuar dhe ai ka aftësi të madhe teknike”, ka thënë ai./ORAinfo/

Komento: