Tëmeti sapo goditi këtë shtet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tëmeti sapo goditi këtë shtet

20:02 | 03 Qershor 2021

Greqia është goditur edhe nga një tërmet i ri, por që nuk ka shkaktuar humbje jetë të njerëzve.

Shteti grek ka përjetuar një tërmet me madhësi prej 4.8 shkallës të Rihterit, raporton Qendra Evropiane e Sizmologjisë.

Epiqendra ishte në një thellësi prej 38 kilometrash, 15 kilometra në jug të qytetit të Aiglo dhe 28 kilometra në juglindje të qytetit të Patras.

Lëkundje të dobëta janë ndjerë edhe në Krini që ndodhet 3 km nga epiqendra, Naupacte 28 km larg dhe Amaliada (pop. 16,800) 68 km larg.

Bazuar në të dhënat paraprake sizmike, tërmeti nuk ka shkaktuar ndonjë dëm të konsiderueshëm.

Komento: