Temperatura të papritura na presin sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Temperatura të papritura na presin sot

09:11 | 15 Janar 2022

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë ndodhet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike.

Sipas njoftimit, kjo situatë barike do të kushtëzojë mot relativisht të qetë.

“Mëngjesi do të jetë i ftohët, me ngrica dhe me mjegull. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -8 deri -4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

Komento: