Tërmet i fuqishëm godet Greqinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë

23:21 | 13 Korrik 2019

Lëkundje të tokës ka pasur sot në Greqi.

Shteti i Greqisë para disa ditëve u prek nga një stuhi e fortë, si pasojë e së cilës ndërruan jetë nëntë persona.

Pas kësaj stuhie, ky vend u prek edhe nga një tërmet të shtunën në qytetin veriperëndimor Agrinio.

Sipas AP, shkencëtarët thanë se ky ishte një tërmet i fortë me 4.7 ballë të shkallës Rihter.

Deri më tani nuk është raportuar për ndonjë dëm material apo edhe njerëz të lënduar.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!