Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet

23:32 | 12 Maj 2019

Tërmet i fuqishëm ka goditur Panamanë.

Qyteti bregdetar i Davidit, në veri-perëndim të Panamasë, u godit nga një tërmet me magnitudë 6.1 sipas shkallës Rihter, sonte, pranë kufirit me Kosta Rika, njofton Qendra e Studimit Gjeologjik të SHBA.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në një thellësi prej 37 kilometrash, raporton Reuters.

Departamenti i Zjarrit i Panamasë njoftoi në Twitter se qytetarët nga pjesë të ndryshme të vendit morën njoftime për tërmetet.

Nuk ka informacion për dëmet eventuale.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!