Tërmet i fuqishëm, mësohet se a ka të lënduar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Tërmet i fuqishëm, mësohet se a ka të lënduar

09:37 | 29 Shtator 2019

Janë dëgjuar disa lëkundje.

Një tërmet me magnitutë 6.2 ka goditur mëngjesin e sotëm Filipinet.

Autoritetet njoftojnë se epiqendra e tërmetit ka qenë në det, rajonin e Davao, me thellësi 89 km.

Lëkundjet janë ndjerë në 10:02, me orën lokale, ndërkohë që njerëzit kanë dalë menjëherë në rrugë nga frika e shembjes së godinave. Fatmirësisht nuk raportohet për godina të shembura dhe njerëz të dëmtuar.

Autoritetet kanë njoftuar se priten lëkundje të tjera më të vogla, që pasojnë tërmetin e parë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!