Tërmet i fuqishëm në këto dy vende shqiptare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Tërmet i fuqishëm në këto dy vende shqiptare

15:05 | 09 Qershor 2019

Dridhet e tokës, janë regjistruar së fundi edhe në Shkup.

Mbrëmë janë regjistruar dy tërmete në rajonin e Ohrit dhe Strugës kanë njoftuar nga qendra seizmologjike në Shkup.

Epiqendra e të dy tërmeteve është regjistruar në Liqenin e Ohrit.

Tërmeti i parë është ndjerë në ora 2.10, në 4 kilometra nga Ohri, ndërsa i dyti 9 kilometra nga Struga afërsisht fshatit Misleshovë.

Tërmeti i parë ka qenë me 2,5 ballë, ndërsa i dyti 2 ballë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!