Tërmet i fuqishëm – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tërmet i fuqishëm

14:42 | 02 Shkurt 2019

Tërmeti me magnitudë 6.1 goditi ishullin Sumatra të Indonezisë.

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi ishullin Sumatra në Indonezi në një thellësi prej 10 km të shtunën pasdite.

Agjencia Kombëtare e Zbutjes së Fatkeqësive të Indonezisë (BNPB) tha se nuk kishte raportime të menjëhershme për dëmin dhe se nuk kishte potencial për cunami.

Një lexim fillestar i USGS e kishte vënë tërmetin në një thellësi prej 38 kilometra.

Komento: