“Tërmet” në Seria A, këta janë yjet që mund të zbarkojnë në “San Siro”

22:05 | 25 Dhjetor 2018

Serie A dhe Celsea mund të bëhen një aks shumë i nxehtë në tregun e transferimeve të janarit, ku shumë ekipe në Itali janë të interesuar për lojtarët e ekipit të Maurizio Sarri.

Një nga ekipet më të interesuara është AC Milan, të cilët janë të interesuar për disa lojtarë nga Stamford Bridge përcjell ORAinfo

Një nga këta është Cesc Fabregas, kontrata e të cilit me Chelsean skadon në fund të sezonit dhe vetë lojtari është ankuar për mungesën e kohës që nga ardhja e Sarrit.

Negociatat me Milanin janë duke u zhvilluar dhe mesfushori spanjoll është një nga opsionet për Leonardo për të përforcuar ekipin në afatin e transferimit të dimrit.

Në sulm, dy lojtarë, të cilët përsëri interesojnë Milanin, janë Alvaro Morata dhe Michy Batshuayi, i cili aktualisht është në hua në Valencia, i cili mund të përfundojë në janar.

Sulmuesi spanjoll ka qenë zhgënjyes nën urdhrat e Maurizio Sarri dhe mund të arrijë në San Siro në një marrëveshje shkëmbimi për Gonzalo Higuain, i cili admirohet nga ish-trajneri i Napolit në masë të madhe.

Kjo ide thuhet se është kryesisht ideja e klubit anglez, ndërsa Milan nuk janë shumë të etur për këtë ide. Batshuayi, nga ana tjetër, është gjithashtu një lojtar që intereson Romën në Serie A.

Në mbrojtje, nga ana tjetër, Milani është në kërkim të Gary Cahill dhe Andreas Christensen, i cili është gjithashtu në syrin e Interit. Megjithatë, me shtimin e jashtëzakonshëm të Ignazio Abate në rolin e qendrës së prapme dhe rikthimin në veprim të Alessio Romagnolit dhe Mateo Musacchio, një lëvizje për një mbrojtës në janar tani duket e pamundur për Rossonerët./ORAinfo/

Komento: