Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

08:54 | 18 Prill 2020

S’ka qetësi nga tërmetet në Shqipëri.

Një tërmet ka rënë para pak minutave në vendin tonë. Lëkundjet me magnitudë, 3.6 të shkallës rihter kishin epiqendrën 5 km në Verilindje të Peqinit dhe 29 km në Jug të kryeqytetit.

Lëkundjen u ndjenë në disa qytete si Elbasan, Tiranë, Lushnje dhe Berat.

Sipas EMSC tërmeti kishte një thellësi prej 5 km dhe klasifikohet si tërmet i shkallës 4.

Komento: