Tërmet në Shqipëri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Tërmet në Shqipëri

23:44 | 14 Prill 2019

Shqipëria është goditur nga tri tërmete.

Gjatë ditës së sotme rreth 16 lëkundje sizmike janë shënuar në territorin e Shqipërisë.

Tërmeti i fundit është shënuar në orën 19:11 në Leskovik. Ky termet ka qenë i shkallës 2.6 rihter në thellësinë 8 km.

Po në Leskovik rreth orës 16:23, u shënua një lëkundje më e madhe e shkallës 3.7 rihter që është ndjerë në të gjithë qarkun e Korçës. Thellësia e këtij tërmeti ishte vetëm 2 km.

Tërmeti i dytë i madh që lëkundi jugun e Shqipërisë rreth orës 14:12 u shënua në zonën kufitare me Greqinë, rreth 11 kilometër larg Leskovikut. Shkalla e këtij tërmeti ishte 3.1 rihter.

Lëkundja e tretë që është ndjerë gjerësisht është shënuar në orën 13:51 po në kufirin shqiptaro-grek rreth 10 km larg Leskovikut. Kjo lëkundje sizmike ishte e shkallës 3.4 rihter.

Ndërkohë lëkundjet e tjera kanë qenë të vazhdueshme por nuk e kanë kapur shkallën 3 rihter.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!