“Tërmet” te Ajax, zbulohet fanella e re e De Beek – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Tërmet” te Ajax, zbulohet fanella e re e De Beek

00:00 | 25 Maj 2019

Tottenhami është kërkuar të transferojë, Donny van de Beek të Ajax.

Mesfushori sulmues holandez ende vetëm 22 vjeç ka bërë 57 paraqitje të jashtëzakonshme në të gjitha garat këtë sezon, duke shënuar 17 gola dhe duke shënuar 13 asistime, përcjell ORAinfo.

Ai shënoi në fitoren 1-0 ndaj Ajaxit ndaj Tottenhamit në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve në Londër, dhe i bëri përshtypje të qartë me performancën e tij./ORAinfo/

Komento: