“Tërmet” te Milan, ja kush po e rrëmben Moratën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Tërmet” te Milan, ja kush po e rrëmben Moratën

00:00 | 29 Dhjetor 2018

Sipas asaj që është raportuar nga media spanjolle sot, nuk është vetëm AC Milan në gjurmët e spanjollit të Chelsea , Alvaro Morata.

Morata është i pa vlerësuar në Chelsea dhe po kërkon një rrugëdalje nga klubi, pavarësisht se i është dhënë një mundësi për të bërë përshtypje nën urdhrat e Maurizio Sarri përcjell ORAinfo.

Milani ka qenë i lidhur me një transferim të Moratës për disa javë, me të cilin sugjeroi që një shkëmbim Higuain-Morata mund të bëhet.

Është ekipi i La Ligës, Real Betis që dëshiron shërbimet e mesfushorit spanjoll./ORAinfo/

Komento: