“Tërmet” te Milani, dështon transferimi i yllit të madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Tërmet” te Milani, dështon transferimi i yllit të madh

19:59 | 30 Dhjetor 2018

Sulmuesi i Sevillas, Luis Muriel thuhet se ka vendosur të qëndrojë pranë premtimit të tij origjinal për t’u bashkuar me Fiorentinën në vend të Milanit përcjell ORAinfo.

Ka pasur shumë raporte spanjolle dhe italiane gjatë 24 orëve të fundit që Milan kishte përshtatur ofertën e Violës dhe kolumbiani ishte duke shkuar drejt San Siro, me kredi me opsionin për të blerë për një total prej 13.5 milion €.

Megjithatë, Sky Sport Italia dhe Sportitalia tani mbajnë Muriel i ka dhënë fjalën e tij Fiorentina të premten dhe i tha agjentin e tij se ai nuk do të kthehet në të.

Kjo do të thotë se me të dy ofertat janë të njëjta, ylli i ish Sampdoria do të shkojë me Violën.

Tani ka dy klube që të pajtohen kushtet./ORAinfo/

Komento: