‘Tërmet’ te Milani: Tensione në mes Gazdis dhe Maldinit

12:20 | 18 Janar 2019

Në kohën e tij të shkurtër në Milan, drejtori i ri Ivan Gazidis tashmë ka filluar të bëjë ndryshime në shkallë të gjerë drejt drejtimit që klubi po shkon.

Ai ka pasur shumë diskutime me Drejtorin Sportiv, Leonardo, të cilin ai e ka inkurajuar atë të braktisë nënshkrimet e lojtarëve më të vjetër dhe më me përvojë, si Ibrahimoviç dhe Fabregas, dhe ka shkuar në kërkim të talentëve të rinj për të ndihmuar në lëvizjen e klubit përpara .

Tani, siç është raportuar në Corriere dello Sport, ish-drejtori i Arsenalit ka qenë i përfshirë në mosmarrëveshje me Paolo Maldinin.

Gazidis është futur në diskutime të nxehta me të dy Maldini dhe Leonardo, mbi politikën e transferimit të klubit.

Të dy ish-kapitenët Maldini dhe trajneri brazilian besojnë se Rossonerët duhet të nënshkruajnë me lojtarë me përvojë, të cilët mund të shtojnë cilësi shtesë në skuadrën e parë të ekipit dhe kur ata u afruan nga agjenti i Mesut Ozil, ndiheshin sikur mund të përfitonin ekipin.

Megjithatë Gazidis, i cili e kishte bërë Ozil lojtarin më të paguar në Ligën Premier, gjatë kohës së tij në Arsenal, bllokoi masën, bazuar në atë që ai e pa kufizime në ndeshjen e Ozil.
Gazidis këmbëgulë se Milani duhet të përqndërohet në lojtarë të rinj.

Komento: