Tërmeti i fortë në Shqipëri, ja ku e kishte epiqendrën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tërmeti i fortë në Shqipëri, ja ku e kishte epiqendrën

23:01 | 14 Janar 2022

Dridhje të tokës janë ndier sonte në Shqipëri dhe Kosovë.

Një tërmet është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri.

EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Tiranën.

Ky tërmet është ndjerë edhe në Kosovë.

Komento: