Tërmeti shkund Japoninë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Tërmeti shkund Japoninë

16:21 | 13 Korrik 2019

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Japoninë.

Nga Enti gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USGS) u bë e ditur se tërmeti është regjistruar sot në mëngjes në bregun verior të ishullit.

Një tërmet me fuqi prej 6,1 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur ishullin Okinaëa, në jug të Japonisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga Enti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USGS) u bë e ditur se tërmeti është regjistruar sot në mëngjes në bregun verior të ishullit.

Epiqendra është regjistruar në thellësi prej 257 kilometra në det. Nuk ka viktima në njerëz.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!