Thaçi reagon pas vendimit të MCC’së, falënderon Grenellin për mbështetjen në dialog – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Thaçi reagon pas vendimit të MCC’së, falënderon Grenellin për mbështetjen në dialog

23:54 | 06 Qershor 2020

Pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë dhe zhbllokimi të fondeve të MCC’së për Kosovën ka nxitur reagime të shumta pozitive.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar për herë të dytë – veçse tani në Tëitter, ku ka përmendur edhe emisarin special të SHBA’ve për dialogun, Richard Grenell.

Thaçi falënderoi Grenell për angazhimin dhe mbështetjen në procesin e dialogut si dhe agjendën për zhvillimin ekonomik.

“Një vendim i mirëpritur të shtunën nga MCC për zhbllokimin e investimeve në Kosovë përmes programeve multimilionëshe në energji dhe qeverisje të mirë. Faleminderit Richard Grenell për mbështetjen në dialog por edhe për agjendën për zhvillim ekonomik”, ka shkruar presidenti.

Komento: