Thaçi takohet në Londër me Tony Blair, ja çka biseduan

15:10 | 08 Dhjetor 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Londër, me ish-Kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair me të cilin ka biseduar për dialogun dhe marrëveshjen me Serbinë.

Thaçi e ka bërë të ditur këtë takim nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Tëitter, shkruan lajmi.

Duke e cilësuar si njëri nga njerëzit me kontribut të jashtëzakonshëm në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, Thaçi ësht shprehur se Blair mbështet dialogun dhe një marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë.

Ja postimi i tij i plotë:

Kam pasur një takim të madh në Londër me mikun tim Toni Blair. Kontributi i tij ndaj lirisë dhe pavarësisë sonë është i jashtëzakonshëm. Ai mbështet plotësisht procesin e dialogut për një marrëveshje përfundimtare përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë që çon në njohjen reciproke dhe anëtarësimin në NATO, BE dhe OKB për #Kosovën.

Komento: