TiBO i vetmi partner zyrtar i Digitalb në gjithë globin për IPTV – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

TiBO i vetmi partner zyrtar i Digitalb në gjithë globin për IPTV

16:29 | 11 Janar 2020

TiBO mbetet i vetmi partner zyrtar i Digitalb në botë për IPTV.

Kohëve të fundit kemi hasur në aplikacione të ndryshme që transmetojnë kanalet e ndryshme shqiptare dhe të huaja në IPTV pa asnjë të drejtë transmetimi nga platformat më e madhe shqiptare Digitalb.

Së fundmi pikërisht kjo kompani ka bërë një njoftim shumë të rëndësishëm në ëeb faqen e tyre zyrtare ëëë.digitalb.al ku njofton për shkëputjen e bashkëpunimit me disa nga këta operator .

Rrjedhimisht TiBO mbetet parteneri zyrtar i vetëm në gjithë globin për OTT IPTV dhe gëzon të gjitha të drejtat e transmetimit të platformave si Digitalb,Tring,Supersport .

Së fundmi TiBO edhe zyrtarisht ka filluar të operoj në Kosovë me hapjen e dyqanit në Aeroportin “Adem Jashari” ne Prishtinë, ku të gjithë bashkatdhetarët mund të marrin me vete të gjitha kanalet shqiptare nga Digitalb,Tring,Supersport për herë të parë në të vetmen një pajisje.

Komento: