Tifozët e Juventusit do të lumturohen, ja ҫfarë ka bërë Ronaldo për ta – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tifozët e Juventusit do të lumturohen, ja ҫfarë ka bërë Ronaldo për ta

21:47 | 05 Shkurt 2019

Cristiano Ronaldo ka bërë një veprim mjaftë të mirë sot.

Ai është deklaruar i lumtur që ditëlindjen e 34-të po e feston te Juventus, duke e cilësuar si përvojë të madhe qëndrimin në Torino.

Portugezi ka shënuar 19 gola në 30 paraqitjet e para te Juventusi, pas transferimit nga Real Madrid verën e kaluar.

“Jam i lumtur që po festoj ditëlindjen në Itali, është diçka shumë e mirë”, ka deklaruar Ronaldo.

“Dua të falënderoj tifozët për urimet dhe respektin e treguar për mua”.

“Jam duke kaluar një përvojë të mrekullueshme në Juventus dhe jam me fat që luaj në Serie A. Të gjithë më trajtojnë mirë këtu, veçanërisht te Juve dhe më pëlqen shumë Torino: është e bukur dhe paqësore”.

Komento: