Tifozët e Milan në panikë, dy lojtarët kryesor të ekipit mund të largohen nga ‘San Siro’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tifozët e Milan në panikë, dy lojtarët kryesor të ekipit mund të largohen nga ‘San Siro’

18:02 | 27 Maj 2019

Milan ka dështuar që të pozicionohet në vendin e katër në Serie A, duke humbur kështu shansin për të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, përcjell ORAinfo.

E tifozët e Milanit frikësohen se mungesa e Ligës së Kampionëve do të detyrojë klubin të shesë një nga yjet e tyre të mëdhenj.

Lojtarët si Alessio Romagnolit dhe Gigio Donnarumma janë një nga ata që mund të largohen nga klubi.

Edhe pse klubi ka thënë se nuk do t’i shes yjet, në ‘San Siro’ janë të friksuar së disa lojtarë të mdhënjë do të largohen nga ekipi. /ORAinfo/

Komento: