Tifozët nuk po duan ta shohin me sy, ja kush i del në “krah” Mustafit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Tifozët nuk po duan ta shohin me sy, ja kush i del në “krah” Mustafit

22:48 | 21 Prill 2019

Shkodran Mustafi, kishte një paraqitje të dobët në fanellën e Arsenalit.

Arsenali humbi nga Crystal Palace me rezultat 2-3 dhe kështu Topçinjtë i zbehën paska gjasat që të përfundojnë sezonin në top katërshe.

Shkodran Mustafi pas ndeshjes ishte në qendër të kritikave nga tifozët, së pari që nuk mbuloi mirë Christian Benteken te goli i parë, e posaçërisht te gabimi në Wilfried Zahan tek goli i dytë.

Pasi kanë mbetur edhe katër xhiro deri në fund, është trajneri i Arsenalit, Unai Emery, që i del në krahë yllit shqiptar.

Tekniku spanjoll thotë se 27-vjeçari ka pasur një sezon mjaft të mirë, duke dashur të tregojë se një ndeshje e dobët mund t’i ndodhë secilit.

“Shpesh herë ai luan shumë mirë. Preferoj të flas për stabilitetin në këtë sezon”, ka thënë Emery fillimisht.
më se zakonisht. Mendoj se ai (Mustafi) ka qenë stabil në gjithë sezonin”, shtoi trajneri.

Aktualisht Arsenali renditet në vendin e katër me 66 pikë, aq sa Chelsea dhe dy pikë më shumë se Manchester Unitedi

Komento: