Todibo-Milan, vjen lajmi i papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Todibo-Milan, vjen lajmi i papritur

13:42 | 23 Dhjetor 2019

AC Milan,po përballet me konkurrencën nga tre klube të Premier League për nënshkrimin e mbrojtësit të Barcelonës, Jean-Clair Todibo.

U raportua që Todibo është një objektiv i parë për rossonerët, pasi Milani po kërkon të forcojë mbrojtjen e tyre në dritaren e Janarit, diçka që është e kuptueshme duke marrë parasysh humbjen 5-0 kundër Atalanta,përcjell ORAinfo.

Todibo i ka dhënë dritën jeshile për të përfunduar një transferim në Milano, me një çmim prej 25 milion eurosh të vendosur.

Pastaj, La Gazzetta dello Sport pohoi se të hënën Milano dhe Barcelona kanë arritur tani një marrëveshje në lidhje me Todibo, me vetëm kushte personale që duhen pajtuar me lojtarin.

Sidoqoftë, po raportohet se kuqezinjtë mund të përballen me konkurrencën në garën për të transferuar Todibo pasi tre ekipet angleze janë gjithashtu vënë pas tij./ORAinfo/

Komento: