Tony Blair me videomesazh uron Kosovën në 20 vjetorin e çlirimti – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Tony Blair me videomesazh uron Kosovën në 20 vjetorin e çlirimti

17:50 | 12 Qershor 2019

Kosova ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit.

Në ceremoninë e shënimit të kësaj ngjarje kanë marrë pjesë ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit amerikan Madeleine Albright.

E për këtë festë, një mesazh inkurajues e ka dërguar edhe ish-kryeministri britanik, Tony Blair, përcjll ORAinfo.

Videomesazhi i Blair është publikuar nga faqja zyrtare e presidentit Hashim Thaçit. Ky i fundit e ka falënderuar edhe ish-kryeministrin britanik, Tony Blair për kontributin e madh që ka dhënë për Kosovën.

Tony Blair, ish-kryeministri britanik, ka dhënë kontribut shumë të madh për lirinë tonë. Në shenjë të falënderimit dhe respektit të madh që populli ynë ka për të, sot shumë të rinj kosovarë me krenari e bartin emrin e tij. Kosova, populli ynë, asnjëherë nuk i harron miqtë. Faleminderit për gjithçka që keni bërë për Kosovën! Faleminderit edhe për këtë videomesazh!”, ka shkruar Thaçi. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!