Torino trondit Milanin në lidhje me mesfushorin e Chelseas

17:10 | 20 Dhjetor 2018

Milan ka marrë një goditje në lidhje me mesfushorin e Chelsea Lucas Piazon, pasi Torino ka planifikuar një takim për të mbajtur bisedimet rreth lojtarit.

Piazon nuk ka arritur të ndikojë në ekipin e parë të Chelsea dhe ka rënë në favor të Maurizio Sarri, përcjell ORAinfo.

Një raport nga Calciomercato thotë se Piazon dëshiron një lëvizje në janar dhe presidenti i Torinos Urbano Kairo dhe drejtori sportiv Gianluca Petrachi janë në një nxitim për të nënshkruar marrëveshjen për të.

Një takim midis drejtuesve të Torinos dhe homologëve të Chelseat është planifikuar në ditët e ardhshme. Ndërsa tema kryesore e diskutimit do të jetë Ola Aina, e cila po bën shumë mirë në këmishën e Torinos, por edhe për blerjen e Lucas Piazon do të diskutohet në takim.

24-vjeçari brazilian ende duhet të bëjë një paraqitje të ekipit të lartë këtë sezon për anën e Stamford Bridge. /ORAinfo/

Komento: